Pokojowe współistnienie

10416791_10152172836308581_775301149_n

Duchowny irański wzywa do współistnienia religii

Wysoki rangą duchowny szyicki, Ajatollah Abdol-Hamid Masoumi-Tehrani, w symbolicznym geście przekazał wspólnocie bahaitów własnoręcznie wykonaną kaligrafię zawierającą fragment dzieła założyciela ich religii, Baha’ullaha. Tehrani ogłosił na swojej stronie internetowej, że jego gest ma na celu „przypomnienie o tym jak ważne jest szanowanie godności każdego człowieka, pokojowe współistnienie, współpraca i wspieranie się nawzajem, a także unikanie wrogości i ślepych uprzedzeń religijnych”. Dodał, że bahaici w Iranie „wycierpieli wiele w rezultacie ślepych uprzedzeń” oraz, że jego gest jest „wyrazem sympatii i troski w moim własnym imieniu oraz w imieniu wszystkich otwartych obywateli”.

Bani Dugal, reprezentantka Międzynarodowej Wspólnoty Bahaickiej przy ONZ: „Jest to mile widziane i dające nadzieję wydarzenie wpływające pozytywnie na współistnienie ludzi na całym świecie”.

Ajatollah Tehrani wcześniej sporządzał już miniatury Koranu, Tory, Psalmów oraz Nowego testamentu. Jego miniatura biblijnych psalmów znajduje się w bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Źródło: http://news.bahai.org/story/987

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s