Rouhani kontra konserwatyści

10423601_10152186801173581_148918328_n

 

Prezydent Iranu Hassan Rouhani nawołuje by religijni konserwatyści nie wtrącali się w życie ludzi i szanowali ich wybory

„Nie możemy ciągnąć ludzi do nieba na siłę i za pomocą bata” – oświadczył w ubiegłym miesiącu na konferencji w Teheranie Rouhani, prezydent Iranu i zarazem duchowny szyicki. – „Nie powinniśmy wtrącać się w ludzkie życie do takiego stopnia, nawet jeśli kierujemy się współczuciem. Niech ludzie sami wybiorą sobie swoją ścieżkę do nieba”.

Słowa te spotkały się z krytyką ze strony konserwatywnych duchownych. Ajatollah Ahmad Khatami, imam modlitw piątkowych w Teheranie, skomentował słowa Rouhaniego następująco: „Przygotowanie ścieżki do nieba jest obowiązkiem religijnego państwa. Nie chcemy na siłę ciągnąć ludzi do nieba ale nie powinniśmy też torować ludziom drogi do piekła.” Inny wpływowy duchowny, Ajatollah Naser Makarem Shirazi powiedział: „Nie powinniśmy własnymi rękoma otwierać drzwi do piekła”.

W odpowiedzi prezydent Iranu oświadczył: „Niektórzy nie mają innych zajęć oprócz martwienia się o wiarę innych ludzi i ich życie wieczne. Tacy ludzie nie mają pojęcia czym jest religia i życie wieczne”.

Źródło: http://www.theguardian.com/world/iran-blog/2014/jun/03/iran-rouhani-locks-horns-hardliners-path-paradise

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s