„kalifat”

src.adapt.480.low

Salaficka horda, która z północnego Iraku toruje sobie obecnie drogę do Bagdadu jest tajną i wyspecjalizowaną armią terrorystów, uzbrojonych, finansowanych i wspieranych przez Arabię Saudyjską, Sunnicki Kalifat Iraku i Lewantu (ISIL) oraz NATO.

Islamskie Państwo Iraku i Lewantu, kalifat i jego partnerzy w Rijadzie i Doha przenieśli dziesiątki tysięcy morderczych, paramilitarnych, dżihadystów z pól bitew w Syrii do Iraku. Dla skostniałych monarchii Arabii Saudyjskiej i Kataru celem jest szerzenie zgubnej wersji sunnickiego islamu, tym samym pokonując swoich odwiecznych, szyickich rywali, natomiast dla zachodnich elit finansowych całość jest globalną, długofalową grą “dziel i rządź”, co jest techniką wykorzystywaną od wieków przez Brytyjskie Imperium.

IMPERIUM BRYTYJSKIE PODBIJA BLISKI WSCHÓD

F. William Engdahl i inni historycy wykazali, jak Imperium Brytyjskie bezlitośnie podbiło arabski Bliski Wschód, gdy było już jasnym, iż ropa przyćmi węgiel jako główne źródło energii w XX wieku. Podczas gdy pierwsza wojna światowa szalała w Europie, Brytyjczycy pracowali z Francją, Włochami i Rosją, aby wyrwać region z rąk osmańskich Turków, którzy niekwestionowanie kontrolowali go od wieków.

Stworzone po wojnie granice stworzyły sztuczne kraje Jordanii, Syrii, Libanu, Iraku i Kuwejtu. W czasie wojny Brytyjczycy podsycali i następnie skierowali bunt przeciwko Turkom. Jednym z liderów wybranych przez Brytyjczyków był Ibn Saud, przywódca sekty wahabitów w centralnej Arabii, który za pieniądze Brytyjczyków kupił poparcie Beduinów. W roku roku 1925, z błogosławieństwem i wsparciem finansowym Brytyjczyków, Saud obalił rządzącego monarchę księcia Hijaza i w 1932 r. założył Królestwo Arabii Saudyjskiej. Po II wojnie światowej i masowym napływie pieniędzy z zachodnich koncernów naftowych, Dom Sauda zaczął nawracać masy i eksportować Wahabizm, ascetyczną i purytańską wersję sunnickiego islamu założoną przez Ibn Abd al-Wahhaba. Do 2013 roku rządy na całym świecie, w tym Parlament Europejski, uznają Wahabizm za główne źródło islamskiego terroryzmu.

Brytyjczycy i globalna elita rozumieją, iż islam może być skutecznie wykorzystywany do kontroli muzułmanów. „Całe przywództwo polityczne tamtych czasów było zależne od islamu do legitymacji władzy a wszyscy przywódcy polityczni byli pro-brytyjscy. Islam był narzędziem legitymizacji rządów, tyranii i korupcji arabskich przywódców. Dla Zachodu, islam był do zaakceptowania; mógł być i był wykorzystywany” – pisze Said K. Aburish, autor książki “A Brutal Friendship: The West and the Arab Elite.”

Całość: http://www.prisonplanet.pl/polityka/arabia_saudyjska_sunnicki,p1815147301

Grafika: Al Jazeera

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s