Prof. Janusz Danecki o dżihadzie: ekstremiści nie mają szans w tym świecie – wywiad

Janusz Danecki

„Ekstremiści zajmują kolejne terytoria, mordują nie-muzułmanów. Czy dżihad dotrze również do Europy, a islam ma szansę zastąpić w Polsce chrześcijaństwo? – Pod warunkiem, że spadnie nasz poziom cywilizacyjny i będziemy zarabiali dziesięciokrotnie mniej niż muzułmanie. Jeżeli jesteśmy rozwinięci, mamy wyższy poziom życia, odchodzimy od religii, bo mamy inne sprawy. A muzułmanie nie mają nic. Chłop ma kawałek pola, a bezrobotny co ma do roboty? Nie pije, bo islam mu zabrania, w związku z tym siedzi w domu, rozmyśla i jest gotów na wpływy różnych ekstremistów.”

,,[…] Ekstremiści, terroryści nie mają szans w tym świecie. To są zawsze wydarzenia jednostkowe. Chyba, że się pomylimy i uznamy za terrorystę kogoś, kto nie jest terrorystą, tylko człowiekiem walczącym o swoją niepodległość”

,,[…] Nie segregujmy ludzi ze względu na religię. Ale też nie pozwalajmy muzułmanom w Europie robić tego, co by chcieli, czyli tworzyć instytucje muzułmańskie, parlament muzułmański. Niech zakładają swoje społeczności muzułmańskie, ale muszą one podlegać naszym prawom europejskim, tak samo, jak my musimy im podlegać.”

Tak mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Janusz Danecki, arabista z Uniwersytetu Warszawskiego.

Cały wywiad o pomocy, dżihadzie, emigracji, muzułmanach w Polsce i Europie oraz problemach krajaów muzułmańskich dostępny jest tutaj

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s