O antysemityzmie

a185

Na zdjęciu: Nahida Izzat

Mówienie o antysemityzmie, i oskarżanie o antysemityzm, dla wielu osób jest kwestią bardzo wrażliwą, niemniej ja czuję potrzebę pokazania kilku ważnych punktów:

Jako Palestynka i jako muzułmanka, spotykająca się z rasizmem czy tu w Anglii czy w okupowanej Palestynie, rozumiem co znaczy go doświadczać, więc sympatyzuję z tymi, którzy cierpią z powodu dyskryminacji rasowej, z tymi, którzy są znieważani słownie, fizycznie i emocjonalnie, oraz bez żadnego innego powodu poza tym, że są ‘inni’.

Rozumiem również to okropne uczucie kiedy podlega się zręcznym rasistowskim spojrzeniom i uwagom, które odbierasz tylko ty, a nie osoby wokół ciebie.

Jednakże widzę ogromną różnicę między rasistowską uwagą skierowaną na osobę lub grupę osób ze względu na ich religię, rasę czy cokolwiek czym mogą się różnić, między burczeniem, drwiną lub sarkazmem, oraz okupującym kryminalnym podmiotem zwanym ‘Izraelem’ i jego społeczeństwem za ich zbrodnie.

Nie wolno nie rozróżniać wściekłości i gniewu spowodowanych bezradnym obserwowaniem przez dziesięciolecia ponurych nie do powstrzymania i nie osądzanych zbrodni, i ślepej nienawiści na tle rasowym, która nadal istnieje wśród niewielkiej mniejszości, która, z natury, będzie nienawidzić każdego kto jest inny.

Poza tym, ten okupujący podmiot o nazwie ‘Izrael’ (słowo, które nienawidzę nawet wymawiać i generalnie unikam używania go) nie jest podmiotem istniejącym w teorii, ani nie działa w próżni, to nie jest ani pojęcie abstrakcyjne, ani hipotetycznie nieważne.

Całość: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antysemityzmie-2014-10

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s